Bazuar në ligjin nr. 69/2012 “Për sistemin arsimor parauniversitar në Republikën e Shqipërisë”i ndryshuar,neni 55, të Udhëzimit Nr. 22, datë 13.11.2023, “Për përcaktimin e rregullave dhe procedurave të emërimit, pezullimit dhe shkarkimit të drejtorit dhe nëndrejtorit të institucionit publik arsimor parauniversitar” , Urdhërit nr 03. datë 08.01.2024 të Drejtorisë Rajonale të Arsimit Parauniversitar Durrës “Për shpalljen e procedurave të konkurrimit për pozicionin drejtor të institucionit publik arsimor parauniversitar”,Drejtoria Rajonale e Arsimit Parauniversitar Durrës hap procedurat e konkurrimit për pozicionin e drejtorit të institucionit publik arsimor parauniversitar. Pozicionet e shpallura, kushtet që duhet të plotësojë kandidati, mënyra dhe afati i dorëzimit të dokumentacionit të aplikimit  gjenden tek shpallja bashkëlidhur këtij njoftimi.

Shpallje nr.3 dt.08.01.2024